לוגו בית הספר למדעי המדינה

לוגו אוניברסיטת חיפה

חדשות

yaniv reingvartzד"ר יניב רינגוורץ, ראש התכנית ללימודי תואר שני במנהל השלטון המקומי, בראיון לוואלה: "הארנונה למגורים בישראל היא נמוכה... ופשוט לא מספיקה כדי לכסות את ההוצאות העירוניות של התושבים. זו הסיבה שראשי ערים אינם ששים להוסיף תושבים ודירות - ואם רוצים לשנות את המשוואה הזו חייבים להעלות את תעריפי הארנונה, גם אם זה פתרון לא פופולרי". לקריאת הראיון לחצו כאן.

 

israel vismel manorמחקר חדש בו שותף ד"ר ישראל ויסמל - מנור, מומחה לתקשורת פוליטית מבית הספר למדעי המדינה, מראה כי ריטוש תמונותיהם של פוליטיקאים אלמונים משפיע על שיעורי ההצבעה עבורם. התמיכה בפוליטיקאים מוכרים, עם זאת, אינה מושפעת משינויים קלים במראה החיצוני שלהם. לקריאת כתבה על המחקר שהתפרסמה במגזין "הארץ" לחצו כאן.

 

 

אירועים

 • 30 ה מרס 2017

  יום פתוח להרשמה לשנת הלימודים תשע"ח

  בואו ליום הפתוח - בין השעות 16:00 עד 20:00. לנרשמים במקום תוענק 50% הנחה בדמי ההרשמה. קמפוס הנמל, רחוב הנמל 65. בתכנית: מפגש עם נציגי החוגים וחברי סגל ההוראה, הרצאות מעניינות בתחומי הלימוד בכיתות קמפוס הנמל ועל הבארים, נגני רחוב, מתנות לנרשמים ולסיום הופעת אורח מפתיעה. נשמח לראותכם!

 • 30 ה מרס 2017

  סמינר מחלקתי של המחלקה ליחב"ל

  ד"ר יורם עברון, החוג הללימודי אסיה, אונ' חיפה. The US-led arms Embargo on China: a Unique Case of High-Cost Embargo ההרצאה תינתן בעברית. 14:00-16:00, חדר יפורסם בהמשך.

   

זרקור אקדמי

nissim cohenברכות לד"ר ניסים כהן, ראש התכנית ללימודי מוסמך למנהלים במנהל ומדיניות ציבורית, אשר ספרו "מבוא למינהל וניהול ציבורי" (נכתב בשיתוף שלמה מזרחי) ישמש כספר הלימוד העיקרי של התחום בשנים הבאות.

 

michael grossספר חדש בעריכתו של פרופ' מיכאל גרוס, ראש ביה"ס למדעי המדינה ומרצה במחלקה ליחסים בינלאומיים, בנושא: "Soft War: The Ethics of Unarmed Conflict". הספר עוסק בנושא שלא מרבים להתייחס אליו בתיאוריות על מלחמה צודקת - הנושא של השפעות המלחמה ה"רכה": מתקפות סייבר, חרם כלכלי, תעמולה ועוד. לעיון נוסף לחצו כאן.

 

 

 

 

 

youTube icon      facebook icon